Me Yurtdışı ile Eğitim Fırsatı

Lise Değişim

Amerika'da 1 yıl boyunca lise değişim programına katılmanızı genç yaşınız da hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyime sahip olma şansını elde edebilirsiniz.

More and Easy Yurtdışı Eğitim ile Uluslararası eğitim programlarında Türk öğrencilerine sunulan Lise Değişim programına katılarak nelere sahip olabilirsiniz;

İleri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olabilirsiniz.

Amerikan yaşam ve kültürü yakından tanıyabilirsiniz.

Diğer değişim programına katılan öğrenciler ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görebilirsiniz,

1 sene yurtdışında yaşama deneyimine sahip olursunuz.

Genç yaşta gerçek hayata adapte olabilme şansına sahip olursunuz.

Bu programın en önemli taraflarından bir tanesi, programı bitirip Türkiye'ye döndüğünüzde sene kaybı yaşamadan lisenize kaldığınız yerden devam edebilmenizdir.

Bu program size, Amerika'da bir yıl yaşayarak vizyonunuzu ilerletme fırsatı verecektir. Uluslararası bir öğrenci olarak ayrıca, Amerika'nın kültür ve yaşamını farkedecek, yemeklerine alışacak ve Amerikalı yaşıtlarınızın günlük yaşamını yakından görme fırsatı bulacaksınız.

Amerika'ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel aileler yanında kalır ve bir devlet lisesine devam eder. Sizin için seçilen Ailelerin evlerinde size bir oda verilecek, onlarla beraber yemek yiyecek, kısacası o ailenin bir ferdi sayılacaksınız. Böylelikle aileler sizin Amerika'ya, okulunuza ve yeni yaşamınıza daha çabuk adapte olmanız için yardımcı olacaklar.

Eğer Türkiye'de liseyi bitireceğiniz sene, Lise Değişim Programlarına başvurduğunuz yıl ise, yani son sınıfta iseniz, Amerika da okumak üzere üniversite başvurusu yapabilirsiniz. Bu durumda, Amerika'dan almış olduğunuz lise diplomanız, transkripti, üniversiteler için sizin Kabul aşamanız da artı bir değer olarak değerlendirilecektir.

Program Detayları

Lise Değişim programı Amerika'da devlet lisesinde 2 dönem (1 eğitim yılı) sürmektedir

Konaklama aile yanındadır ancak yatılı bir lise seçerseniz okul yurdunda da kalabilirsiniz.

Lise son sınıf öğrencilerinin programa katılması durumunda Amerika'dan lise diploması almaları mümkün olmaktadır.

Okul ve aile yerleşimler More and Easy Yurtdışı Eğitim tarafından yapılmaktadır.

Program süresince öğrenci her zaman More&Easy arayarak destek alabilecektir.

Kabul Şartları

Uluslararası bir deneyim yaşamaya hazır olmak,

Programa başladığınızda 15-18 yaş arasında olmak,

100 üzerinden en az 60 ya da 5 üzerinden en az 3 not ortalamasına sahip olmak,

Junior TOEFL testten gerekli puanı alacak İngilizce seviyesine sahip olmak.

Programın Süreçleri

1.ADIM

Öğrenci başvuru formunu imzalayarak ve Junior TOEFL test skorunu More and Easy Yurtdışı Eğitim'e teslim ederek programa ön başvurusunu yapar. (Junior TOEFL testi için lütfen More and Easy Yurtdışı Eğitim danışmanlarından yardım alınız.

2.ADIM

Öğrencinin başvurusu değerlendirildikten sonra More and Easy Yurtdışı Eğitim tarafından uygun bir liseye yerleşimi yapılır ve vize için yasal formlar gelir.

3.ADIM

Öğrenci vizeye başvuru yaparak vizesini alır ve aile konaklama detayları gelir.

OkulSeçenekleri

Amerika Lise Değişim Programlarında 3 farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlardan en yaygın olanı Public High School Programıdır.

Public High School programını tercih etmeniz durumunda;

İngilizce seviyenizi gösteren belgeniz, okul transcript belgeniz, öğrencinin ilgilendiği spor veya hobi alanlarına göre en uygun olan devlet okuluna yerleştirilmeniz yapılır.

Bu programın en dikkat edilmesi gereken özelliği ise okul da eyalet seçiminin öğrenci tarafından yapılamayacak oluşudur.

Öğrenci, profiline en uygun okula More and Easy Yurtdışı Eğitim ve Amerika'daki partnerlerimiz tarafından yerleştirilir.

Public High school programını tercih ettiğiniz takdirde konaklama aile yanıdır.
Genellikle bir sömestr veya bir yıllık yani 2 sömestri içeren eğitim planı için uygun bir programdır.

Bu program için ödediğiniz ücrete; okul ücreti, okul materyalleri, konaklama ve aile tarafından evde verilen yemekler dahildir.

Public High School seçeneği lise değişim programları arasında diğer programlarla kıyaslarsak en ekonomik program olduğunu belirtebiliriz.

Private High School Programını tercih etmeniz durumunda;

İngilizce seviyenizi gösteren belgeniz, okul transcript belgeniz, öğrencinin ilgilendiği spor veya hobi alanlarına göre en uygun olan özel bir okula yerleştirilmeniz yapılır.

Öğrencilerimizin Private High School tercih etmedeki en önemli sebep öğrencilerimizin tercih ettiği özel bir okula başvuru yapabilmemizdir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus öğrencimizin tercih ettiği okulun şartlarına öğrencimizin uygun olmasıdır. Okulun öğrencimizi onaylamasının akabinde yerleşim yapılabilir.

Private High School Programı seçen öğrencimizin konaklaması aile yanında sağlanır.

Private High School program minimum bir yıl ve daha fazla eğitim planlayan öğrencilerimiz için uygun bir eğitim planıdır.

Bu program için ödediğiniz ücrete; okul ücreti, okul materyalleri, konaklama ve aile tarafından evde verilen yemekler dahildir.

Boarding High School Programını tercih etmeniz durumunda;

İngilizce seviyenizi gösteren belgeniz, okul transcript belgeniz, öğrencinin ilgilendiği spor veya hobi alanlarına göre en uygun olan yatılı bir okula yerleştirilmeniz yapılır.

Öğrencilerimizin Private High School tercih etmedeki en önemli sebep öğrencilerimizin tercih ettiği özel bir okula başvuru yapabilmemizdir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus öğrencimizin tercih ettiği okulun şartlarına öğrencimizin uygun olmasıdır. Okulun öğrencimizi onaylamasının akabinde yerleşim yapılabilir.

Boarding High School seçen öğrencimiz konaklaması okul yurtlarında sağlanır.

Boarding High School program minimum bir yıl ve daha fazla eğitim planlayan öğrencilerimiz için uygun bir eğitim planıdır.

Bu program için ödediğiniz ücrete; okul ücreti, okul materyalleri, konaklama ve aile tarafından evde verilen yemekler dahildir.

Boarding High School programının diğer programlardan en büyük farkı öğrencimizin İngilizce seviyesinin yetersiz olması durumunda ESL (English as a second language) programına katılabilir daha sonra istenilen İngilizceye seviyeye ulaştıktan sonra lise eğitimine başlayabilmesidir.

Lise değişim programını tercih eden öğrencilerimiz sene kaybı yaşamadan Türkiye'de en son hangi sınıfı okudularsa Amerika'daki eğitimlerine tıpkı Türkiye'de ki gibi bir sonraki sene devam edecekleri sınıftan başlarlar.

Program detayları ve ücretleri hakkında More and Easy Yurt Dışı Eğitim danışmanlarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

 • Malta Dil Okulu Öğrencisi Ömer Kaya

  Malta Dil Okulları Öğrencilerimizden Ömer Kaya - Easy School of Languages Malta

  12.01.2015
  Merhaba arkadaşlar, size Malta'da Dil Okulu maceramı anlatmadan önce Hüseyin ABİM'E ve Nisa ABLA'YA sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Abi ve ablayı özellikle belirtmek istedim. Çünkü
 • Amerika Dil Okulu Öğrencisi Ayca Yucesoy

  Amerika Dil Okulu Öğrencilerimizden Fatma Ayça Yücesoy - Kings Colleges

  09.03.2015
  İngilizce için girdik bir yola. Hazırlık okuyordum ve yazımı verimli geçirmek istiyordum. Bir sürü acenta ile görüştüm, Taksim'i altına üstüne getirdim keza Beşiktaş'ı. Sonra bir ak
 • İngiltere Dil Okulu Öğrencimiz Duygu Murathan

  İngiltere Dil Okulu Öğrencilerimizden Duygu Murathan - Malvern House Londra

  17.03.2015
  İngiltere Dil Okulu öğrencimiz Duygu Murathan, İngiltere Dil Okullarından Malvern House Londra'da İngilizce dil eğitimine başlamıştır. Duygu Murathan 24 haftalık Genel İngilizce eğitimi
 • Malta Dil Okulu Öğrencimiz Zeynep Üngör

  Malta Dil Okulu Öğrencilerimizden Zeynep Ungor - EC Malta

  22.03.2015
  Malta Dil Okulu öğrencimiz Zeynep Üngör, Malta Dil Okullarından EC Malta'da İngilizce dil eğitimine başlamıştır. Zeynep Üngör 24 haftalık Genel İngilizce eğitimi alacaktır. More and E
 • İngiltere dil okulu öğrencimiz feyza günal

  İngiltere Dil Okulu Öğrencilerimizden Feyza Günal - EC Brighton

  13.04.2015
  İngiltere Dil Okulu öğrencimiz Feyza Günal, İngiltere Dil Okullarından EC Brighton İngiltere Dil Okulu'nda'da İngilizce dil eğitimine başlamıştır. Feyza Günal 8 haftalık Yoğun İngiliz
 • ingiltere dil okulu öğrencisi ali osman

  İngiltere Dil Okulu Öğrencisi - Ali Osman

  17.01.2016
  Şuan İngiterede kendi işimi yapıyorum. Dil okulu vizesi ile geldiğim bu ülkede kendi işimi kurmaya karar verdim ve Ankara Anlaşması denilen bussines vizesine başvurumu yaptım ve vizeyi ald